Radio internetowe

Radio internetowe robi obecnie prawdziwą furorę. Spowodowane jest to głównie przez furtkę, którą otworzył internet – każdy może stać się nadawcą. Pierwotne wyobrażenie radioodbiornika i słuchania tego co nadają nieliczni odchodzi bezpowrotnie w zapomnienie.

Dzisiaj, dzięki znacznie rozpowszechnionemu internetowi nie tylko można słuchać setek, czy tysięcy ‘stacji’ , ale także można otworzyć swoje własne radio internetowe w najlepszej jakości (Radioklub.pl). Nie potrzeba do tego wielkich nakładów finansowych ani jakiejś szczególnej wiedzy. Propozycje firm oferujących serwery shoutcast pokazują, że całe przedsięwzięcie zależnie od liczby słuchaczy  może zostać wykonane z budżetem poniżej stu złotych miesięcznie. Jedynie większym wydatkiem radia internetowego może być opłącenie instytucji zajmujących się ochroną praw autorskich.

Dzięki takiej sytuacji z dnia na dzień rośnie ilość uruchamianych serwerów shoutcast oferujących w najróżniejszych jakościach przekazy radiowe. W większości przypadków nadawane audycje to muzyka przeznaczona dla młodzieży. Takie darmowe radio internetowe cieszy się szczególną popularnością. Aby zdobyć nowych słuchaczy, trzeba naprawdę wykazać się nie lada inwencją twórczą. W kolejnym artykulę przedstawimy przykłądowe stacje radiowe.

1 comment

  1. Pingback: Radio internetowe | Sto informacji na dobę.

Dodaj komentarz