Próbki kosmetyków i dobre samochody

Próbki oryginalnych kosmetyków. Na wyspie u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki leży państwo Madagaskar. To właśnie tam,  na południowym zachodzie Madagaskaru kobiety sprzedające muszelki turystom mają pomalowane na biało twarze. Jeżdżą tam też dobre samochody. Ta papka, która pokrywa ich twarze to tabáky. Jest to maseczka
kosmetyczna, która chroni skórę przed palącym słońcem, jest też uważana za środek upiększający.

Tabáky otrzymuje się z drzew aviavy i masonjoany, a dokładniej z ich podkorowej tkanki, która przewodzi wodę. Aby zrobić tę maseczkę kobiety trą drewno na płaskim kamieniu i powoli dodają po kilka kropel wody. Otrzymaną papkę nakładają na twarz, malując wzory za pomocą drewnianej szpatułki. Część kobiet zamalowuje sobie całą twarz, pomijając tylko okolice oczu, jeszcze inne nakładają maseczkę na czoło i policzki czy podbródek.

Tabáky niczym orektor maskuje niedoskonałości skóry, ma również właściwości pielęgnacyjne dla cery tłustej. Maseczka ta może mieć rozmaite kolory i zróżnicowaną konsystencję, a to za sprawą dodatkowych składników, o które wzbogaca się miazgę drzewną. I kto by pomyślał, że na Madagaskarze, gdzie jeżdżą dobre samochody, z daleka od ekskluzywnych salonów piękności, kobiety stosują oryginalny i zarazem bardzo praktyczny w tym suchym i gorącym klimacie  kosmetyk jakim jest niewątpliwie tabáky. Próbki kosmetyków tabaky rozchodzą się błyskawicznie i są popularne jak dobre samochody polecane przez użytkowników forum.

Dodaj komentarz