Portal

Mój tato używał Internetu tylko do załatwienia służbowych spraw. Nie znał co to jest portal rozrywkowy. Twierdził tak, od kiedy pamiętam.

Z tego też powodu mnie i mojej siostrze ograniczał dostęp do sieci. Miałyśmy limy czasowy na tydzień. A jakby było tego mało to sprawdzał historię. Marudził, że w Internecie jest wiele niebezpiecznych stron oraz niepożądanych treści oraz portali. Tylko, że tato chyba zapominał po ile miałyśmy lat. Internetu używałyśmy do pozyskiwania informacji i utrzymywania kontaktu ze światem. Jednak jemu ciężko było to przetłumaczyć.

Kiedy przesadzał ze swoimi umoralniającymi wykładami to szczęśliwie mama przychodziła nam z odsieczą. Raz zauważył, że byłyśmy na stronie, gdzie publikowane są plotki o gwiazdach. To był taki portal promujący różne serwisy internetowe. Cała drogę do babci na obiad marudził nam na ten temat. Szukałyśmy sposobu na to, aby w końcu ojciec dał sobie i nam trochę luzu, ale ciągle nic nam nie przychodziło do głowy. Aż tu nagle sposób znalazł się sam. Ojciec zostawił komputer i poszedł oglądać mecz w telewizji. Akurat w tym czasie ja chciałam z niego skorzystać i natchnęłam się na artykuły motoryzacyjne. Ojciec złapany na niesłużbowych sprawach w końcu dał nam trochę wolności internetowej.

1 comment

  1. Pingback: Portal « Portal informacyjny

Dodaj komentarz