Miss Polonia

Miss Polonia jest konkursem piękności konkurencyjnym dla Miss Polski. Jest to najstarszy konkurs piękności organizowany w naszym kraju, ale do także jedna z najstarszych imprez tego typu na świecie. Nazwę konkursu „Miss Polonia” wymyślił sam Tadeusz Boy-Żeleński. Pierwsze wybory Miss Polonia odbyły się w 1929 roku, a zwyciężczynię wybierano na podstawie nadesłanych fotografii. W latach wojny oczywiście nie był już organizowany i wznowiono wybory na najpiękniejszą Polkę dopiero 2 1983 roku.

Osoba, która otrzyma tytuł Miss Polonia reprezentuje nasz kraj podczas takich prestiżowych konkursów piękności jak Miss Universe, Miss International, a także Miss Europe, Miss Earth oraz Miss Baltic Sea and Scandinavia. Poza tytułem, Miss Polonia to także szansą pokazania się światu, a co za tym idzie zaistnienia w mediach, filmie, telewizji czy na wybiegu. Dla wielu kobiet może być to przepustka do wielkiego świata mody. Nawet jeżeli nie uda podbić się żadnej branży, zawsze zostaje możliwość podróżowania- w końcu Miss Polonia na pozostałe, międzynarodowe konkursy piękności wyjeżdża już w najróżniejsze zakątki świata.

Wiadomo, tytuł Miss Polonia i droga do niego wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Ale gdy się już go osiągnie, duma będzie rozpierać do końca życia. Czasem nawet korona Miss nie jest potrzebna, aby spełnić swoje marzenie, wystarczy dotarcie do finału. Dla wielu młodych kobiet to już jest wyróżnienie a często nawet początek wielkiej kariery.
To także cele jakie stawia przed sobą konkurs Miss Polonia, to ideały do których dąży. W roku 2006 konkurs Miss Polonia obchodził jubileusz 77-cio lecia. To wiek szacowny, skłaniający do refleksji i wspomnień. Konkurs jednak, to nie tylko poczet koronowanych głów, lecz wielkie organizacyjno-promocyjno-artystyczne przedsięwzięcie, w którym swoje ważne miejsce mają wszyscy organizatorzy, telewizja i realizatorzy, wykonawcy i sponsorzy, bez których te wszystkie udane koncerty i widowiska nie byłyby możliwe. Wszystkim należą się wyrazy największego uznania i szacunku oraz wdzięczności za sposób podejścia do idei promocji urody polskich dziewcząt, promocji ideału harmonii piękna zewnętrznego z pięknem wewnętrznym, osobowości, intelektu i aktywności w życiu.

Te wszystkie ideały prawdziwie i wszechstronnie pięknej młodej Polki, ciekawej życia, aktywnej i przebojowej, aspirującej do miana nowoczesnej, a jednocześnie subtelnej i delikatnej w swej kobiecości, są przez konkurs Miss Polonia szanowane i podkreślane od samego początku. Wszak mimo upływu prawie 80 lat, mimo zmieniających się mód, strojów czy fryzur, ideał w zmodyfikowanej jedynie formie pozostaje taki sam. Jednym z ważnych miejsc gdzie się o tym cały czas pamięta jest konkurs MISS POLONIA na najpiękniejszą internautkę. I niech tak nadal będzie!…

Dodaj komentarz