Produkt używane w handlu jak np. tanie opony, meble

Dzisiaj chciałem poruszyć temat mebli jako produktu handlowego. Mimo nadchodzącego kryzysu finansowego branża meblarska bardzo dobrze się rozwija.

W Polsce powstają nowe firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją mebli na Polskim rynku. Wielu przedsiębiorców z zakresu branży meblowej upatruje nowych możliwości pozyskania klientów w internecie. Przykładem może być tu Bogart Meble – sklep sprzedający meble. Firma jest w miarę młoda i niedawno otwarła sklep internetowy, który już zaczyna pozyskiwać coraz to większą rzeszę klientów. Firma Bogart – Meble prowadzi oczywiście także sprzedaż normalną na lokalnych rynkach. Prócz tego firma “Bogart Meble korzysta też z aukcji internetowych. Jest to pewnego rodzaj alternatywa dla Firmy Bogart Meble, gdyby sklep internetowy nie spełnił swojej funkcji. Aczkolwiek na razie nic na to nie wskazuje. Dodatkowo placówki lokalne również przynoszą spory przychód. Firma Bogart Meble sprzedaje meble własnego wyrobu.
Internetowy rynek mebli nie należy do najłatwiejszych ze względu na dużą już konkurencje. Nie opieram się tu na badaniach tylko na artykule opisującym między innymi meble jako trudną branżę jeśli chodzi o rynek internetowy. Do podobnych branż jeśli chodzi o stopień konkurencji, można też zaliczyć:

  1. aparaty
  2. odzież
  3. RTV
  4. AGD
  5. komputery
  6. opony – www.poradniki.zgora.pl/tanie-opony-uzywane-felgi/

Jeśli chodzi o tą ostatnią branże czyli tanie opony to wspomniana firma również jest nowa, ale z tego co mi wiadomo coraz bardziej się rozwija. Jest to specyficzna firma oferująca nieco inny produkt niż większość sklepów z branży opon. Mianowicie oferuje ona tanie opony używane i jest jedynym znanym mi sklepem oferujący takie tanie opony więc tutaj pojawia się atut cenowy w stosunku do konkurencji.

No ale żeby nie zbaczać z tematu wróćmy do mebli. Meble to nie wątpliwe trudny produkt dla handlu wysyłkowego ze względu na drogie koszty transportu, ale sklep internetowy pozwala na dotarcie w ogóle do oferty firmy Bogart Meble więc tak czy inaczej ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie firmy. Czas i nadchodzący kryzys z pewnością zweryfikuje moje poglądy.

Dodaj komentarz