Kwiaty za darmo

Nigdy nie chodzi o to żeby na coś dużo wydać pieniędzy i potem mieć z tego satysfakcję. Co prawda istnieją takie osoby, które twierdzą, że jest to sensem ich życia i podobno są z tego powodu szczęśliwi, gdy uda im się wydać na coś mnóstwo kasy. Jednak ja uważam, że to iluzja i o wiele przyjemniejsze jest dać komuś bliskiemu kwiaty za darmo.

Prawdziwa radość z życia jest w tedy, gdy uda nam się coś zrobić fajnego bez wydania fortuny lub nawet zapożyczania się u znajomych lub w bankach. Najlepszym sposobem żeby okazać bliskiej osobie uznanie i zaznaczyć swoją bliskość jest prezent, a najlepiej nadają się do tego pachnące pięknie kolorowe kwiaty za darmo. Oczywiście można iść do ekskluzywnej kwiaciarni i wydać masę pieniędzy na wyszukane i drogie kwiaty i potem chwalić się  wszystkim, że mamy gest.

Tylko, że to wcale nie jest gest jeśli jesteśmy bogaci i nie mamy już na co wydawać pieniędzy. Kwiaty za furę kasy nie znaczą wcale więcej niż te kwiaty, które można mieć za darmo.  Nie liczy się wcale ilość wydanych pieniędzy ani nasz stan majątkowy tylko stan naszego ducha oraz to czy potrafimy się cieszyć z tego co mamy.

Dodaj komentarz