Instytucje pozabankowe i pożyczki

Zdaje się nam bardzo często, że w sytuacjach awaryjnych zawsze możemy zwrócić się o pomoc do banku. Otóż właśnie tylko nam się zdaje. Dlaczego?

Bowiem banki nie na każdego patrzą przychylnie. Oczekują od przyszłego pożyczkobiorcy, nawet niewielkiej sumy pieniędzy, żeby dysponował plikiem dokumentów, przedstawił zaświadczenie o zatrudnieniu najlepiej na umowę o pracę na czas nieokreślony, do tego charakteryzował się wysoką zdolnością kredytową oraz miał na swoim koncie tylko i wyłącznie pozytywną historię kredytową. Niestety nie każdy może sprostać owej liście żądań, dlatego też warto wiedzieć, ze na rynku prócz produktów oferowanych przez banki sprawnie działają instytucje pozabankowe, które mają w swojej ofercie również pożyczki pozabankowe. Dlatego też zamiast załamywać ręce, jeśli bank odmówi nam udzielenia pożyczki warto pomyśleć o zaciągnięciu zobowiązania finansowego gdzieś indziej.

Wybór mamy spory – prócz instytucji pozabankowych, firm pożyczkowych, również serwisy internetowe, które pośredniczą w transakcjach pożyczkowych oraz osoby prywatne. Pożyczki pozabankowe cieszą się popularnością również wśród wiarygodnych kredytobiorców, kiedy zależy im na czasie, bowiem dostępne sa szybciej,a  tym samym korzystać z pożyczonych pieniędzy można niekiedy już nawet tego samego dnia. Po drugie można pożyczyć nawet niewielkie kwoty pieniędzy na krotki okres czasu i nic się nie dzieje, że spłacimy zobowiązanie wcześniej – nie musimy z tego tytułu ponosić dodatkowych kosztów. Pożyczki pozabankowe tym samym nie zawsze wychodzą znacznie drożej w ogólnej kalkulacji.